ARCHIWUM WIADOMOŚCI - 2007

Remonty w bibliotece i ośrodku zdrowia
14.09.2007 r.

Zakończyła się wymiana okien w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Miejskim Ośrodku Zdrowia w Świebodzicach. W bibliotece miało się zakończyć w zasadzie tylko na oknach. Jednak czytelnicy będą mile zaskoczeni - pomieszczenia zostaną także odmalowane.

- Dostaliśmy z urzędu miejskiego pracowników interwencyjnych, dzięki czemu mogliśmy trochę rozszerzyć zakres prac. Mam nadzieję, że naszym czytelnikom będzie milej, gdy przyjdą do odświeżonych pomieszczeń przy ul. Świdnickiej - mówi Małgorzata Grudzińska, dyrektor biblioteki.
Nowe okna PCV pojawiły się także w miejskiej przychodni. W przypadku ośrodka jest to kolejny etap dostosowywania budynku do wymogów sanepidu. Koszt wymiany w całym budynku wyniósł blisko 81 tys. zł.

- Liczymy na oszczędności ciepła - mówi dyrektor ośrodka, Teresa Jarocka. - Przed nami jeszcze wiele prac. Przygotowujemy się do adaptacji poddasza na archiwum i szatnie dla personelu, czeka nas także remont I piętra, wymiana stolarki drzwiowej, wykładziny i instalacji wodno-kanalizacyjnej.
Przychodnia jest w dobrej kondycji finansowej i sama finansuje bieżące remonty.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy
UM w Świebodzicach

Maj ulgowy dla zapominalskich
17.05.2007 r.

Wszyscy ci, którzy przetrzymują w domu książki z biblioteki miejskiej, mają niepowtarzalną okazję, aby zwrócić je bez żadnych konsekwencji. A wszystko dlatego, że maj jest szczególnym miesiącem dla bibliotekarzy – 8 maja świętowali Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

- Dlatego właśnie w tym miesiącu zachęcamy do zwrotu przetrzymywanych książek – mówi Małgorzata Grudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach. - Jeśli posiadają Państwo wypożyczone książki, a termin ich zwrotu już dawno minął, możecie je oddać bez żadnych konsekwencji finansowych.

Warto skorzystać z tego dobrodziejstwa tym bardziej, że na wiele leżących na naszych domowych półkach woluminów inni czekają z niecierplwiością, bo są im potrzebne np. do pracy czy nauki.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy