BIBLIOTECZNE POGOTOWIE KSIĄŻKOWE
04.10.2016 r.

1 października 2016 roku w naszym mieście odbyło się "Rodzinne Święto Ziemniaka". Wzięły w nim udział świebodzickie szkoły oraz przedszkola. Do tej inicjatywy włączył się również Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach.

Nasza akcja, pod hasłem "Biblioteczne Pogotowie Książkowe", miała na celu zachęcenie do czytania, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, a także promocję biblioteki. Wraz z klubowiczami z Dyskusyjnego Klubu Fantasy, przygotowałyśmy trzy stanowiska, które znajdowały się w: Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3, Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 oraz Publicznym Zespole Szkól Podstawowo-Gimnazjalnych z oddziałami integracyjnymi.

Każda z grup rozdawała przygotowane informatory, zawierające ofertę naszej biblioteki. Dzieci otrzymywały receptę z polecanymi przez nas książkami, a ponadto balony z logiem Oddziału Dziecięcego oraz modelowane - łabędzie, pieski, miecze itp. Rodzice uzyskiwali informację, na temat nowej formy zapisu w naszej bibliotece. W związku z komputeryzacją procesu wypożyczania, wszyscy zapisywani czytelnicy, zarówno dzieci, jak i dorośli, otrzymują elektroniczne karty. Dzięki nim mają dostęp do własnego elektronicznego konta, co umożliwia m.in.: sprawdzenie wypożyczonych książek oraz terminu ich oddania, tworzenie własnej historii wypożyczeń, rezerwację poszukiwanych książek.
Pragniemy podziękować naszym klubowiczom: Sandrze Wiktorek, Emilii Wzgardzie, Julii Partyce, Oli Filipczyk, Zuzi Mikłasz i Dominikowi Rólce, za zaangażowanie i udział w naszej inicjatywie.

Agnieszka Okarmus
Alicja Głąb