Przystanek „Biblioteka”
17.01.2017 r.

Aby wolontariusze spokojnie mogli wykorzystać chwilę przerwy, puszki z cenną zawartością trafiały do depozytu pod klucz, a bibliotekarki ze świebodzickiej biblioteki częstowały gorącymi napojami. Wśród kwestujących byli prawdziwi rekordziści, po raz czwarty zbierający pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Alicja Farej /II LO Wałbrzych/, Michalina Adamek /LO Świebodzice/ i Martyna Drzał /I LO Świdnica/. Po raz drugi kwestowały uczennice świebodzickiego Liceum Ogólnokształcącego: Luiza Wierzbicka, Natalia Jakubina, Sandra Wiktorek, jak i gimnazjalistki: Wiktoria Woźny /Gimnazjum nr 1/, Julia Dudek i Katarzyna Gref /Publiczny Zespół Szkól Integracyjnych Ciernie/. Wśród debiutantów byli zarówno licealiści: Marta Gil /LO Świebodzice/, Marcel Rogowski /II LO Świdnica/, jak i gimnazjaliści: Brygida Prochera, Natalia Smędra, Adrian Wojnar /Gimnazjum Akademickie/, Aleksandra Filipczyk, Jakub Marszałek, Julia Zimorska, Daria Pietruszewska, Kamil Falaciński /PZSI/, Emilia Wzgarda, Natalia Jursza, Paulina Ptak, Julia Kacprzak /Gimnazjum nr 1/, Zuzanna Jakubina, Oliwia Wierzbicka, Nicole Matuszewska, Adrian Bartuzel, Aleksandra Krajewska, Oliwia Lewicka, Julia Chryplewicz, Aleksandra Obajtek, Aleksandra Jelonek, Natalia Harędzka, Sandra Ciupa, Karolina Świderska /Gimnazjum nr 2/.

Miło było zobaczyć wśród wolontariuszy nasze Klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Fantazy: Sandrę Wiktorek, Aleksandrę Filipczyk i Emilię Wzgardę. Ale wyrazy uznania należą się wszystkim Wolontariuszom, którzy kwestowali podczas jubileuszowego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i całemu Sztabowi pod kierownictwem Zofii Marek. Gratulujemy imponującego wyniku.

fot. Anna Sędziak, Agnieszka Okarmus