Cyfrowy Świat Seniora…
13.02.2017 r.

Dnia 9 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach zakończył się kolejny kurs podstaw obsługi komputera dla seniorów. Kursy komputerowe prowadzone są już od 2009 r. i cieszą się tak dużą popularnością, iż chętne osoby czekają na swoją kolej od kilku do kilkunastu miesięcy.

Zajęcia prowadzone są przez pracowników biblioteki oddziału dla dorosłych i obejmują m.in.:

• zapoznanie się z komputerem (włącznie, wyłączanie, działanie myszki, klawiatury),

• zapoznanie się z systemem operacyjnym komputera,

• nauka obsługi programów do pisania,

• nauka poruszania się w internecie,

• zapoznanie się z portalami informacyjnymi,

• założenie poczty elektronicznej i poznanie zasad jej działania,

• wysyłanie i odbieranie wiadomości, dodawanie załączników w poczcie elektronicznej

Nauka prowadzona jest w sposób indywidualny lub grupach. Jest to uzależnione od rodzaju sprzętu jaki posiadają kursanci. Uczestnicy którzy nie posiadają komputera przenośnego uczą się na sprzęcie stacjonarnym jaki znajduje się w naszej placówce. Na zakończenie otrzymują dyplomy ukończenia kursu.

MBP Świebodzice
Agnieszka Konieczna