POKŁOSIE "SPEKTRUM" CZYLI SPOTKANIE W BIBLIOTECE
20.02.2017 r.

Wynikiem uczestnictwa użytkowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w 2. edycji "Spektrum" festiwalu filmowego, który odbył się ubiegłorocznej jesieni w Świdnicy było spotkanie w dniu 16.02.2017 r. w siedzibie placówki. Podzieliliśmy się wrażeniami z tej imprezy i ku naszej satysfakcji stwierdzono, że instytucja proponuje udział w wyjątkowo prestiżowych wydarzeniach.

Jak do tej pory bowiem filmy, które miały swoją premierę na "Spektrum" zostały wytypowane do uznanych nagród. "Ja, Daniel Blake" w reż. Kena Loacha- zwycięzca 2016 r oraz "Syn Szawła" w reż. Laszlo Nemes'a (projekcja 2015 r.) otrzymały nominację do Orłów - polskich nagród filmowych w kategorii najlepszy film europejski, natomiast mający swoją odsłonę "Toni Erdman" w reż. Marena Ade został rekomendowany do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Zainspirowani w czasie świdnickiego festiwalu spotkaniem z Marianem Dziędzielem, gościem specjalnym, odtwórcą jednej z głównych ról, tego czwartkowego popołudnia obejrzeliśmy "Moje córki krowy" w reż. Kingi Dębskiej. Jak zwykle po projekcji nie obyło się bez dyskusji i wielu trafnych spostrzeżeń ma temat problemów przedstawionych na ekranie.

Tekst: Beata Wiciak.
Zdjęcia: Janina Dubrownik.