TEATRZYK
24.02.2017 r.

23 lutego biblioteka dziecięca już po raz czwarty gościła Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA" z Krakowa. W ramach ferii dzieci obejrzały przedstawienie pt. " W księdze się mieści świat opowieści". Jest to bajka promująca czytelnictwo. Spektakl pokazuje bibliotekę. Jest to miejsce, które już od dawna kryje skarbnicę wiedzy i dostarcza nam wiele wspaniałych przygód. Tam na regałach, spoczywają bowiem tysiące zapisanych kart, bajecznych opowieści i barwnych okładek. Warto zatrzymać się na chwilę, otworzyć książkę i … przenieść się do miejsca prawdziwie magicznego.

Teatrzyk obejrzały dzieci ze świebodzickich przedszkoli, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4, Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych, podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame oraz pozostali czytelnicy Oddziału Dziecięcego. W spotkaniu uczestniczyło 150 osób. Widowisko skierowane było do najmłodszych czytelników. Bohaterem bajki jest króliczek, który nie lubi czytać. Nikt nie jest w stanie przekonać go, że warto chodzić do biblioteki. Pewnego dnia odnajduje w lesie Magiczną Księgę, którą ukryła czarodziejka Arielka. Za jej pomocą przenosi się do bajkowego świata. Króliczek uczestniczy w rozmaitych, bajkowych przygodach, co sprawia, że rodzi się w nim pasja czytania. W spektaklu wspomniane były bajki: "Dziewczynka z zapałkami", " Jaś i Małgosia", " Żabi król". Na zakończenie dzieci podziękowały aktorom gromkimi brawami. Były też pamiątkowe zdjęcia.

" Książka uczy, książka bawi, w książce świat prawdziwej magii" to przesłanie płynące z przedstawienia przekazali aktorzy swoim widzom.

Ewa, Tadeuszak, Alicja Głąb