POETYCKO I ARTYSTYCZNIE - czyli Dzień Kobiet w Bibliotece
13.02.2017 r.

"Wszystko jest poezją…" te słowa wybitnego polskiego poety Edwarda Stachury były tematem przewodnim spotkania z SENIORAMI ,które odbyło się 9.03.2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

W miłej atmosferze ,przy poczęstunku, kawie i znakomitej szarlotce panie zapoznały nas z własną twórczością poetycką. Była to znakomita przeprawa ,nieraz bardzo osobista przez własne doznania i doświadczenia, którą dopełniły wiersze innych znakomitych poetów.

Poetyckie uniesienia przeszły na inne artystyczne tory, gdzie uczestniczki przy pomocy prezentacji multimedialnej ,a także pokazując bezpośrednio swój dorobek opowiedziały nam o historii powstania, technice wykonania ,a przede wszystkim o wenie twórczej swoich artystycznych prac.

Dzień Kobiet w dzisiejszych czasach budzi różne emocje, ale zawsze jest pretekstem do wspólnego spędzenia wolnego czasu. Po raz kolejny ten dzień zapisał się w historii naszej biblioteki, jako ,efektowne ,miłe i ciepłe spotkanie.

Janina Dubrownik
MBP Świebodzice