RADOSNE RYMY UKŁADAJĄ SIĘ SAME
SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM
13.02.2017 r.

9 marca 2017 roku Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach już po raz drugi odwiedził pan Wiesław Drabik, autor pięknych rymowanych wierszyków. Nasz gość jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Podczas studiów malował olejne obrazy i publikował rysunki satyryczne. Obecnie pracuje jako grafik komputerowy w firmie komputerowej Grafix, której jest współwłaścicielem.

To nie koniec talentów pana Wiesława, bo oprócz tego, że napisał już 200 książek, z których parę również zilustrował, to ma jeszcze na swoim koncie tłumaczenia dwóch książek.

Na spotkaniu, w który uczestniczyli uczniowie klas III ze Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych z Cierni, pan Wiesław Drabik zaprezentował niektóre swoje książki, również takie, z którymi można się kąpać i książkę zabawkę z grzechotką dla maluszków.

Spotkanie było bardzo żywiołowe. Dzieci brały w nim aktywny udział, pan Wiesław czytał swoje książki, a dzieci kończyły rymowaną frazę. To była świetna zabawa. Pan Drabik przygotował również zagadki, za rozwiązanie których były nagrody w formie małych naklejek. Dzieciom, które dostały ich najwięcej autor podarował swoje książki. Pan Wiesław Drabik jest bardzo sympatycznym i ciepłym człowiekiem, więc atmosfera spotkania była bardzo serdeczna. Dzieci były szczęśliwe, że mogą wraz z autorem tworzyć własne rymy. Na pewno będą chętnie sięgać po książki naszego gościa, których w bibliotece dziecięcej jest bardzo duży wybór. Zapraszamy serdecznie.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak