DZIEŃ DZIECKA W BIBLIOTECE
09.06.2017 r.

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka, biblioteka w tym dniu nie zapomniała o swoich czytelnikach. Na spotkanie zaprosiła 38 osobową grupę uczniów z klas I-III z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

Uczestniczyli oni w zajęciach literackich, plastycznych, były gry i zabawy ruchowe, tańce i pląsy do znanych melodii, zabawy z chustą oraz gry planszowe, czyli dla każdego coś innego. Na wstępie panie bibliotekarki złożyły dzieciom życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączyły piosenkę pt. "Każde dziecko mistrzem jest". Następnie przeczytały dzieciom książkę "O dzieciach, które kochają książki" autorstwa Petera Carnavas'a. Jest to wzruszająca opowieść o dobroczynnej mocy książek. Bohaterowie utworu nie mieli telewizora, samochodu ani nawet domu. Mieli za to mnóstwo książek i byli szczęśliwi. Pewnego dnia musiały one zniknąć, a bez nich już życie nie było takie samo…

Była zabawa w kalambury, zagadki literackie, rebusy, quizy. Wspólnie odczytaliśmy wiersz Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Zajęcia w bibliotece opierają się głównie na książkach. Ale poprzez zabawę chcemy zachęcić dzieci do czytania. Dlatego proponujemy im różne formy pracy. W grupach uczniowie wykonali kolorowe plakaty biblioteki. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla naszych miłych gości. Panie bibliotekarki poczęstowały dzieci lizakami i podziękowały za miłą wizytę. Spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem.

Ewa Tadeuszak, Alicja Głąb