SPOTKANIA Z KUBUSIEM PUCHATKIEM
14.11.2017 r.

W październiku biblioteka dziecięca zaprosiła dzieci na zajęcia pt. "Urodziny Kubusia Puchatka". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II ze świebodzickich szkół.

14 października 1926 r. powstała pierwsza książka o przygodach misia o bardzo małym rozumku. Jej autorem jest A. A. Milne, który napisał ją dla swojego syna. Bohaterowie tej opowieści istnieli naprawdę. Kubuś, Kłapouchy, Prosiaczek, Królik, Tygrys to ulubione zabawki Krzysia, synka pisarza. Za domem państwa Milne rósł Stumilowy Las, a w nim Sześć Sosen. Chatka Puchatka była w pniu starego orzecha, a przy pobliskim mostku odbywały się wyścigi patyczków. O przygodach misia możemy dowiedzieć się z książek: "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka".

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z książkami o Kubusiu, których biblioteka w swoich zbiorach posiada mnóstwo. Były zagadki, wierszyki, krzyżówka, pytania, kolorowanie obrazków. Pani bibliotekarka przeczytała im bajkę pt. "Jesienne zabawy". Następnie omówiliśmy utwór. Dzieci opowiadały co można robić jesienią. Spotkaniu towarzyszyła wystawa tematyczna związana z zajęciami. Na koniec spotkania wspólnie policzyliśmy ile nasz solenizant ma lat. Okazało się, że 91. Wypłynęła z tego nawet pewna śmieszna anegdota. Jeden chłopiec stwierdził, że w bajkach Kubuś Puchatek nie wygląda na tyle lat, nie jest taki stary J

Ewa Tadeuszak