XIII KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ
28.11.2017 r.

Dnia 23 listopada 2017 roku w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej już po raz trzynasty rozbrzmiewały pełne refleksji strofy poezji religijnej. Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez bibliotecznych, wzbogaciła poezja śpiewana. Celem konkursu jest popularyzacja poezji i prozy o treściach religijnych autorów duchowych i świeckich.

W konkursie wzięli udział uczniowie świebodzickich szkół podstawowych i gimnazjalnych (40 osób).
Gości powitała Małgorzata Grudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konkurs prowadziła bibliotekarka Oddziału Dziecięcego Ewa Tadeuszak.

Zmagania młodych artystów oceniała komisja w składzie: przewodnicząca komisji pani Teresa Kożuchowicz, polonistka pani Anna Ozgowicz i teolog pani Joanna Lis. Jury oceniało recytację, ogólny wyraz artystyczny i oczywiście dobór repertuaru.

Jury nagrodziło następujące osoby:

Kategoria I - szkoły podstawowe:

Recytacja
I miejsce: Marta Nawrocka
II miejsce: Andrea Wojciechowskai
III miejsce: Iga Luchowska
Nagroda Specjalna Jury: Szymon Zawionka

Kategoria II - gimnazja:

Recytacja
I miejsce: Adrianna Rachwał,
II miejsce: Agnieszka Głód

Poezja śpiewana:

I miejsce: Julia Dudek,
II miejsce: Elżbieta Chlebowska,
III miejsce: Aleksandra Antkowiak

Nagrody Specjalne:

1. Julia Bujak,
2. Adam Tarkowski,
3. Julia Bazyluk

Finaliści otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę, a także Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego. Ponadto Przewodnicząca Jury, pani Teresa Kożuchowicz ufundowała trzy nagrody specjalne oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów.

Alicja Gląb, Ewa Tadeuszak
Zdjęcia: Agnieszka Konieczna