"PACZKA LITERACKA" w Dyskusyjnym Klubie Książki
28.11.2017 r.

Ostatnie w tym roku spotkanie w Bibliotece w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się w dniu 23.11.2017r., było wyjątkowo różnorodne. Zaczęło się od dyskusji związanej z uczestnictwem w takich wydarzeniach jak: "Festiwal Aktorstwa Filmowego", czy "Spektrum Festiwal". Rezultatem tej dyskusji było zachęcenie do przeczytania książki Jana Nowickiego "Między niebem a ziemią". Następnym miłym akcentem była wiadomość, że jedna z naszych klubowiczek, Róża Stolarczyk, została nominowana przez organizację FORUM KOBIET ze Świdnicy do wyróżnienia w kategorii- Kobieta w Kulturze i Sztuce. Wszystkie panie złożyły serdeczne gratulacje i obiecały pojechać na rozstrzygnięcie konkursu.

Biblioteka w Świebodzicach została przyjęta do akcji "Paczka literacka"(więcej informacji na stronie aktualności Biblioteki), dzięki której do Biblioteki trafiło 21 książek przekazanych nieodpłatnie przez Wydawnictwo Agora we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Prawie wszystkie pozycje zostały od razu wypożyczone przez panie z naszego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Warto przeczytać:

• Król - Szczepan Twardoch (poleca Barbara Sztern)

• Ćma - Katja Kettu (poleca Róża Stolarczyk)

• Śmierć w bunkrze - Martin Pollack (poleca Halina Koncewicz)

• Niepamięć - Jolanta Kosowska (poleca Grażyna Baltadzi)

Na kolejnym spotkaniu podzielimy się wrażeniami i refleksjami po przeczytanej lekturze.

Janina Dubrownik