SPOTKANIE Z PANIĄ MONIKĄ I KAJTKIEM
19.03.2018 r.

15 marca 2018 r. Bibliotekę Dziecięcą odwiedziła Pani Monika Sawicka, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Pisarka mieszka w Łodzi, tam też, prowadzi związany z kulturą, program w telewizji regionalnej. Uwielbia czytać książki, kocha zwierzęta, jej szczególną pasją są konie.

Pani Moniki słuchało się z wielką przyjemnością. Pięknie opowiadała o swoich książkach i procesie ich tworzenia, który porównała do lepienia bałwana. Pomysł jest jak mała kula śniegowa, którą się toczy i jak ona śniegiem, tak pomysł oblepia się nowymi pomysłami. Do tworzenia książek - tłumaczyła dzieciom Pani Monika - potrzebna jest wyobraźnia, którą należy ćwiczyć poprzez rozwijanie wiedzy, bo nie da się napisać książek, jeśli się ich nie czyta.

Pani Monika Sawicka, zaprezentowała zaproszonym na spotkanie uczniom klas II
z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4, trzy książki o sympatycznym kundelku Kajtku. Inspiracją do ich napisania, był przygarnięty kiedyś przez córkę, malutki piesek, który odmienił ich życie.

Bohaterem opowiadań: "O Kajtku szczęściarzu", "Zakochany Kajtek" oraz "Kajtuś rusza w świat", jest również, porzucony, uroczy szczeniak, który mimo wszystko miał dużo szczęścia, bowiem został przypadkowo znaleziony przez Tatę - Strażaka. Piesek stał się nie tylko wymarzonym, urodzinowym prezentem dla jego synka Kacpra, ale również okazał się prawdziwym przyjacielem.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Autorka przygotowała dla dzieci zagadki, zabawy ruchowe i wesołe rymowanki.

Na zakończenie odbył się konkurs plastyczny. Dzieci miały za zadanie narysować Kajtka. Powstały bardzo ciekawe prace, z których Pani Monika wspólnie z bibliotekarkami, wybrała cztery, które nagrodziła swoimi książkami wraz z pamiątkowym autografem.

Tekst: Ewa Tadeuszak, Alicja Głąb
Zdjęcia: Agnieszka Okarmus