Warsztaty z Żywej Biblioteki
04.04.2018 r.

Miejska Biblioteka Publiczna ponownie w tym roku organizuje "Żywą Bibliotekę". Ideą Żywej Biblioteki jest budowanie więzi między ludźmi i wzmacnianie zaufania. Jest ona narzędziem podnoszenia świadomości, zwiększenia empatii i akceptacji, a także sposobem na włączanie tych, którzy są stawiani poza nawias.

Wstępem do imprezy były warsztaty, które odbyły się w dniu 22.03.2018 r. i uczestniczyła w nich młodzież z pierwszej klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świebodzicach. Prowadzącym warsztaty był Radek Bednarski pracownik Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, oraz Stowarzyszenia Diversja- koordynatora sieci Żywa Biblioteka Polska.

Celem warsztatów jest uświadomienie, jakie najczęściej uprzedzenia funkcjonują w naszym otoczeniu i społeczeństwie, kto styka się z nimi oraz kogo dotyczą.

Młodzież była bardzo zaangażowana w pracę na warsztatach, które bardzo im się podobały.

tekst: Agnieszka Konieczna
zdjęcia: Anna Sędziak