PROJEKCJE W KINIE WOLNOŚĆ (film drugi)
09.04.2018 r.

„Ludzie dzielą się na dobrych i złych. Narodowość, rasa, religia nie mają znaczenia. Tylko to, jakim się jest człowiekiem”.

Te słowa Ireny Sendlerowej były przyczynkiem do dyskusji po filmie Johna Kenta Harrisona, który na podstawie książki „Matka dzieci Holocaustu” napisał scenariusz i wyreżyserował film „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Został on wyświetlony w Bibliotece w dniu 5.04.2018, w ramach cyklu PROJEKCJE W KINIE WOLNOŚĆ.

Film wzbudził spore emocje, a bohaterski czyn Polki, która w czasie II Wojny Światowej wyprowadziła z warszawskiego getta około 2500 dzieci do dziś wzbudza podziw i szacunek.

Irena Sendlerowa za swoją heroiczną postawę została w 1965 uhonorowana medalem Sprawiedliwej wśród Narodów Świata.

Na kolejny film Biblioteka zaprasza 10 maja.

Janina Dubrownik
Zdjęcia : Janina Dubrownik