ZAPRASZAMY DO ZABAWY
09.07.2018 r.

W Bibliotece Dziecięcej można nie tylko wypożyczać książki, ale również świetnie się bawić. Przekonały się o tym dzieci z Półkolonii Letnich z Mokrzeszowa, które 4.07. 2018 r. wraz z wychowawczynią panią Patrycją Stępień odwiedziły naszą bibliotekę.

Dzieci przywitał mały miś, który zaprosił wszystkich do pełnej ciepła i humoru, krainy poezji Jana Brzechwy. Później nasi mali goście układali bajkowe puzzle oraz odgadywali zagadki: literackie i przyrodnicze. I tak, od podchwytliwego pytania, gdzie kukułka buduje gniazda (nie buduje tylko podrzuca swoje jajka do gniazd innych ptaków), rozpoczęła się nasza wędrówka w pasjonujący świat ptaków i zwierząt. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały, znajdujące się w naszych zbiorach, pięknie wydane książki przyrodnicze i zadawały mnóstwo pytań.

Dzień naszego spotkania był ciepły i słoneczny więc mogliśmy bawić się na świeżym powietrzu. Zabawy z chustą i bańki mydlane zawsze dają dzieciom wiele radości, tak było i tym razem. Zmęczeni i szczęśliwi, odpoczywaliśmy w chłodnym cieniu naszej pięknej lipy.

Biblioteka Dziecięca ma dla swoich czytelników szeroki wachlarz imprez i ciekawych zajęć. Miłośnicy gier komputerowych mogą skorzystać z komputerów. Dla amatorów gier, którzy lubią szlachetną rywalizację i nie boją się przegrywać, mamy duży wybór gier planszowych. Dla dzieci, które chętnie rysują są kolorowanki. Dla wszystkich czytelników: dużych, małych i tych najmniejszych mamy ciekawe, pięknie ilustrowane książki. Jednym słowem dla każdego coś dobrego. Zapraszamy serdecznie.

Tekst : Alicja Głąb
Zdjęcia: Ewa Tadeuszak